Wyprawka szkolna 2015

OGŁOSZENIE – WYPRAWKA SZKOLNA 2015r.

1. Na podstawie Zarządzenia  Wójta Gminy Gnojnik informuję, że  pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego,jest udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasie III szkoły podstawowej.

2. Pomoc, o której mowa powyżej jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów,   rodziców zastępczych), a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

3.  Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz zakupu materiałów edukacyjnych będzie przysługiwać:

• uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł (netto);
  • uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, sieroctwo, bezdomność, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie, zdarzenia losowe);
  • uczniom niepełnosprawnym bez względu na dochód.

4. Wniosek składa się do dyrektora szkoły.

5.  Do składanego wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach – oświadczenie o wysokości dochodów. Jeśli rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku można przedłożyć zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń. W przypadku uczniów z rodzin, które przekraczają kryterium dochodowe zamiast zaświadczenia o dochodach składają uzasadnienie do otrzymania pomocy. W przypadku uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych wystarczy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zamiast zaświadczenia wysokości dochodów.

6. Ostateczny termin składania wniosków upływa 9 września 2015r.

7. Refundacja kosztów na zakup podręczników w przypadku uczniów klas III wynosi 225,00 zł. Rodzic przedstawia do rozliczenia wydatków na zakup podręczników fakturę VAT lub rachunek, paragon, czy oświadczenie o zakupie.

WNIOSKI O PRZYZNANIE DOFINANSOWANIA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW MOŻNA POBRAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

Z.Stanuszek