Wyniki sprawdzianu w klasie szóstej

Do tegorocznego sprawdzianu  przystąpiło 17  uczniów (Brzęk Paulina, Cieśla Katarzyna, Dominik Natalia, Gawęcki Tomasz, Górak Kamil, Kałuża Klaudia, Konstanty Kamil, Konstanty Wiktor, Myszka Katarzyna, Nowakowski Mateusz, Rubacha Karolina, Sacha Aleksandra,Stanuszek Konrad, Skoczeń Patryk, Sowa Dominika, Wąs Oliwia, Zdebski Bartłomiej)naszej szkoły. Uczestnictwo w nim  było jednym  z warunków ukończenia szkoły podstawowej.  Wynik ze sprawdzianu nie decyduje o przyjęciu ucznia do gimnazjum  obwodowego,  może natomiast decydować  o przyjęciu do szkoły  w przypadku wyboru gimnazjum spoza rejonu, do szkoły prywatnej lub społecznej.

Jak wynika ze  wstępnych informacji opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną  tegoroczny zestaw zadań był nieco trudniejszy od ubiegłorocznego.
Średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów podczas tegorocznego ogólnopolskiego sprawdzianu to 22,75 punktów na 40 możliwych.  Średni wynik  w ubiegłym roku to 25,27 ,  dwa lata temu 24,56 punktów, a trzy   lata temu 25,8 punktów.

A jak w tym roku zaprezentowali się nasi uczniowie? Spójrzmy na  poniższą tabelę.

Wynik

 

Punkty

% pkt

Szkoła

24,8

62

Gmina

22,4

56

Powiat

22,7

57

Województwo

23,7

59

 

Gratuluję uczniom, nauczycielom  i rodzicom.

Dyrektor

Z. Stanuszek