V Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Stało się już tradycją, że przedszkolaki z terenu naszej gminy spotykają się w kolejnych placówkach przedszkolnych na corocznym przeglądzie piosenki. Tym razem organizatorem gminnego przeglądu było przedszkole
w Gnojniku. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszych śpiewaków.

Celem wyłonienia najlepszych reprezentantów nasze  przedszkole ogłosiło konkurs, który odbył się dnia 4 kwietnia 2012 r. Zgłosiła się całkiem spora gromadka utalentowanych muzycznie maluchów – 13 dzieci. Wszystkie zaprezentowały się znakomicie. Nikt nie zapomniał tekstu, ani nie pomylił melodii. Uczestnicy spisali się na medal
i zasłużyli na  nagrodę – niespodziankę. Ale jak to w konkursie bywa,  jury złożone z przedstawicieli  grona pedagogicznego i  dyrektora naszej szkoły, miało przed sobą bardzo trudne zadanie – trzeba było wybrać tych troje najlepszych. Po skrupulatnych podliczeniach i burzliwych obradach wyróżniono trzech wykonawców, którzy tym samym zakwalifikowali się do V Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

A byli to:

• Magdalena Cieśla
  • Magdalena Gagatek
  • Wiktoria Dominik

Naszych wokalistów podziwiała licznie zgromadzona publiczność złożona z  rodziców obu grup, którzy mocno wspierali na duchu swoje pociechy. Przy tej okazji grupa „Starszaków” wystawiły dla naszych miłych gości krótkie przedstawienie pt. „Znaki wiosny”, wprowadzając wszystkich w przedświąteczny wiosenny nastrój.

Wyróżnione w konkursie dzieci  godnie reprezentowały naszą placówkę podczas V Gminnego Przeglądu Piosenki
w Gnojniku dnia 18 kwietnia 2012 r.  Dziewczynki stanęły na scenie obok swoich rówieśników z terenu całej gminy. Udało się pokonać tremę, mimo że dla niektórych dzieci był to sceniczny debiut w tak znamienitym gronie wykonawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali więc, pamiątkowe dyplomy i nagrody za trud włożony w przygotowanie i prezentację piosenek.

Gorące podziękowania składamy Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gnojniku oraz Paniom - organizatorkom tego przedsięwzięcia za życzliwe przyjęcie nas i bardzo ciepłą, rodzinną atmosferę spotkania. Dodajmy jeszcze, że odbyło się ono w pięknej widowiskowej sali   nowododanego do użytku budynku.

Opr. A. Stanuszek