Mam Talent

Już nie jeden raz przekonaliśmy się, że w uczniach naszej szkoły drzemie potencjał nie do końca odkrytych możliwości. Wyzwoleniu  w dzieciach aktywności, tym razem artystycznej, służył przegląd muzyczny pt. „Mam talent”.

W przeglądzie brało udział 18 uczniów: 8 z kl. I – III i 10 z kl. I – VI. W ciągu kilku minut dzieci prezentowały piosenkę znanych wokalistów z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym jako soliści, duet lub zespół.

Ogólny poziom przeglądu był wysoki i jury dość trudno było wyłonić najlepszego wykonawcę. Ostatecznie wyróżniono egzekwo Oliwię Wąs – uczennicę kl. VI, z piosenką Patrycji Markowskiej pt. „Świat się pomylił” oraz Michała Gnelę z kl. II w towarzystwie zespołu, śpiewającego piosenkę „Hi Fi Superstar”. Bardzo dobrze zaśpiewali także Konrad Stanuszek i Mateusz Nowakowski – duet  i Klaudia Myszka – solistka. Dostrzeżono również Paulinę Brzęk z kl. VI, która świetnie dobrała piosenkę do barwy swojego głosu.

Uczestnicy przeglądu nie tylko starali się ładnie zaśpiewać piosenkę, ale również odpowiednio się zaprezentować. Sukces Michała i jego zespołu świętowali też rodzice angażujący się w zakup strojów i wyposażenie w instrumenty oraz odpowiednie nagłośnienie, za które serdecznie dziękujemy. Publiczność przyjęła bardzo ciepło wszystkich wykonawców, a Michałowi i Oliwii zgotowała szczególne owacje.

Opr. Teresa Waligóra