Uśmiech ks. Jana od Biedronki

18 stycznia 2012 roku minęło sześć lat, odkąd ks. Jan Twardowski „przeprowadził się do nieba”. Patron naszej szkoły „wszystko zostawił na ziemi i na nowe miejsce zabrał tylko swoją duszę, bo z nią nie można się rozstać”. Zostawił nam skarb – swoją twórczość: wiersze, opowiadania, anegdoty, a w nich swoją mądrość, wrażliwość, poczucie humoru.

 

Z okazji tak ważnego dla społeczności szkolnej wydarzenia, jakim jest rocznica śmierci Patrona, odbyła się w tym dniu uroczysta akademia. Uczniowie otworzyli „skarbiec” ks. Twardowskiego i wydobyli z niego trzy skarby: miłość, zachwyt nad światem i radość. Prezentowali skecze przygotowane na podstawie jego utworów, recytowali wiersze
i śpiewali piosenki. Przygotowana została również specjalna scenografia, bo ks. Jana nieustannie zachwycał otaczający świat, jego kolor, dotyk, zapach, różnorodność przyrody. Często mówił: „ Bóg się ukrył, by świat było widać”.

 

Jesteśmy dumni, że ks. Jan od Biedronki jest Duchem Opiekuńczym naszej szkoły. Kiedy zatrzymamy się na krótką chwilę na szkolnym korytarzu i spojrzymy na jego twarz, możemy odnieść wrażenie, że uważnie nas słucha, wyciąga pomocną dłoń, szepce dobre słowo i uśmiecha się do nas mówiąc: Nie widzicie mnie, ale ja jestem po cichu z wami na lekcjach i śmieję się ze wszystkimi na pauzie... Jestem z wami dłużej niż na zawsze.”

 

Opr. Teresa Nowak