Mikołaj w przedszkolu

Przedszkolaki już od dawna przygotowywały się do wizyty niecodziennego gościa. Specjalnie dla Niego, zarówno „Maluszki” jak i „Starszaki” bardzo pieczołowicie przygotowały występ aby wynagrodzić  Mikołajowi  trudy dalekiej podróży. W inscenizacji pokazały, że doskonale wiedzą jak pomagać zwierzętom w zimie i jak pomoc rodzicom
w domu, podczas świątecznych przygotowań. Po krótkich występach obu grup, wreszcie zjawił się święty Mikołaj
z wielkim czerwonym workiem, pełnym prezentów. Na twarzach milusińskich pojawiły się ciepłe, szczere uśmiechy. Mikołaj skierował kilka słów do dzieci i przystąpił do rozdawania prezentów, nie zapominając oczywiście zapytać czy aby na pewno przedszkolaki  były i w tym roku grzeczne.

Gdy Mikołaj rozdał prezenty nadszedł czas, aby i On poczuł się wyjątkowo w ten dzień, w końcu 6 grudnia to jego imieniny! Dzieci wręczyły miłemu staruszkowi upominek z zaproszeniem na przyszły rok. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowej fotografii.

Oprac. Iwona Mielec