Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie I klas.

„Z rąk do rąk podajemy

skromnej mądrości dar zwyczajny”

Cz. Miłosz

Tradycyjnie w miesiącu październiku obchodzimy dwa święta ważne dla naszej szkolnej społeczności: Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Klasy Pierwszej. 13 października mury Szkoły Podstawowej w Lewniowej gościły nie tylko nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, ale również Pana Wójta Sławomira Paterka oraz Panią Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli Halinę Cabałę.

Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Teresy Waligóry przygotowali piękny występ, w którym zaprezentowali  swoją doskonałą wiedzę i wszelakie talenty. Udowodnili, że są już gotowi, aby dołączyć do grona uczniów naszej szkoły.

Dzień ten stał się okazją do złożenia podziękowań wszystkim pracownikom szkoły, za nieustanny trud, za pracę, czas i serce wkładane codziennie w  kształtowanie nowych pokoleń, za „dar najpiękniejszy – za wiedzę”.

Część artystyczną  rozpoczęły młodsze dzieci, które w wyrecytowanych wierszach i wyśpiewanych piosenkach zawarły wiele ciepłych słów wdzięczności dla swoich nauczycieli i wychowawców.

Następnie, aktorzy z klas starszych zaprezentowali  się w scenkach humorystycznych w przedstawieniu pt. „Szkoła w krzywym zwierciadle”.

W tym wyjątkowym dniu Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud
i poświęcenie włożone w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził panie Annę Pabian i Teresę Waligórę.

Zakończenie całej uroczystości miało charakter szczególny dla naszej szkoły, a zwłaszcza dla Pana Dyrektora. Całokształt Jego pracy zawodowej został doceniony przez nasze władze samorządowe, za co otrzymał nagrodę Wójta Gminy Gnojnik.

Opr. A. Pabian