Kilka słów o bezpieczeństwie- czyli spotkanie z policjantami

Dnia 30  września do naszego przedszkola przybyli niecodzienni goście - policjanci  z Komendy Powiatowej
w Brzesku. Tematem pogadanki było propagowanie wśród dzieci podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie umiejętności przechodzenia przez jezdnię, rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego oraz budzenie poczucia odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo w domu i podczas drogi do przedszkola.

Dzieci do tej wizyty przygotowywały się od kilku dni w trakcie zajęć i zabaw w przedszkolu, więc doskonale wiedziały, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym do tego miejscu, znały też niektóre znaki drogowe, zasady działania sygnalizacji świetlnej oraz  numer alarmowy  policji.  Wyposażone w taką wiedzę
z radością odpowiadały na  trudne pytania gości.

Panowie policjanci opowiadali dzieciom o swojej pracy i  o trudach z nią związanych. Następnie dzieci zapoznały się z wyposażeniem radiowozu oraz podręcznym sprzętem każdego policjanta. Największym zainteresowaniem maluchów cieszył się wóz policyjny, w którym mogły chwilkę posiedzieć oraz kajdanki, czerwony „lizak” i oczywiście broń. Miłym akcentem kończącym spotkanie był upominek od panów policjantów w postaci kolorowych odblasków, które zaraz zawisły na plecakach dzieci.

W imieniu dyrektora i nauczycieli przedszkola, serdecznie dziękujemy Panom policjantom za pełną zaangażowania
i życzliwości atmosferę spotkania oraz  profesjonalną,  a zarazem trafiającą do umysłów i wyobraźni  małych dzieci pogadankę. Życzymy  Panom zdrowia oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej  pracy.