Powitanie wiosny

Wędrowała wiosna wśród świeżej zieleni,

wypuściła rankiem skowronka z kieszeni.

Gdy ptaszek zanucił na błękicie piosnkę,

rozweselił śpiewem las, pole i wioskę.

Dzieciaki z naszego przedszkola dnia 21 marca, jak co roku powitały długo oczekiwaną wiosnę tańcem i piosenką. Najpierw wyruszyły wraz ze swoimi paniami długim pociągiem w poszukiwaniu znaków, jakie zwiastowały jej przybycie. Przedszkolaki rozglądając się dookoła nie miały żadnych wątpliwości – nowa pora roku zagościła w naszym przedszkolu już od pierwszego dnia.

W okiennych witrynach, w salach, na gazetkach i w korytarzu zrobiło się bardzo wiosennie i kolorowo, co z pewnością poprawiło nastrój i chęć do dalszych pląsów. Zarówno „maluszki”, jak i „starszaki” z łatwością też rozwiązywały „wiosenne zagadki”, przez co udowodniły swoim paniom, że podczas spacerów bacznie obserwowały budzącą się do życia przyrodę.

Wszyscy uczestnicy wiosennych zabaw i konkursów zasłużyli na słodką niespodziankę.