Dzień Babci i Dziadka

W tegorocznym kalendarzu uroczystości szkolnych nie mogło zabraknąć Dnia Babci i Dziadka, gdyż spotkanie najmłodszego pokolenia z dostojnymi Seniorami jest jednym z najważniejszych wydarzeń szkolnych i środowiskowych. Na ten dzień czekały zarówno wnuki, przygotowując różnorodne niespodzianki dla babć i dziadków, jak i oni sami, o czym świadczy fakt, że tak licznie przybyli 22 stycznia do naszej szkoły.

Tutaj, w pięknie, na zimowo udekorowanej sali gimnastycznej, prowadzący uroczystość Monika i Paweł przywitali zgromadzonych gości i zaprosili do wspólnego spędzenia czasu.

Najpierw wystąpiły przedszkolaczki, które wcieliły się w prawie cały zwierzyniec – kotki, myszki, pszczółki, żabki...Przyniosły dziś one Babciom i Dziadkom słowno - śpiewające życzenia oraz specjalne dary, mające zapewnić Im zdrowie i siłę – m.in. serek, miodek, kosz orzechów, serdaczek. Starszaki z kolei przygotowały „bal karnawałowy”, na który Bałwanek zaprosił swoich gości. Była tu i Zima ze Śnieżynkami, i sympatyczne zwierzątka, i dzieci. Wszyscy swój śpiew i tańce dedykowali oczywiście ukochanym dziadkom.

Dużo humoru i zabawy wnieśli na scenę uczniowie klasy V, którzy zaprezentowali specjalną wersję Familiady. Uczestnikami teleturnieju były drużyny babć i dziadków, które nie tylko musiały odpowiedzieć na wiele „trudnych” pytań, ale także zatańczyć i zaśpiewać. Były także anegdoty i reklamy. Zwyciężyły oba zespoły, a wygraną – piosenkę - przekazały wraz z życzeniami drogim Gościom.

W dalszej części występów wkroczył na scenę dzieci z klasy drugiej, które z pewnością sprawiły Babciom i Dziadkom miłą niespodziankę, gdyż tym razem one opowiedziały Im bajkę o Czerwonym Kapturku.

Wiązankę serdecznych, słowno - muzycznych życzeń ofiarowały również Gościom wnuki z klasy trzeciej i czwartej, a szkolne koło taneczne zaprezentowało kilka karnawałowych układów tanecznych.

Na zakończenie pierwszaki wierszem i piosenką dziękowały Babciom i Dziadkom za ciepło, serce, i miłość, a także zaprosiły Ich do tańca na scenie. Wspólny rock and roll i cha cha oraz inscenizacja „Babciu gotuj pierogi...” rozbawiły całą publiczność, a brawurowo wykonane „Orkiestry dęte”niejednemu przypomniały lata młodości.

Po wspólnym odśpiewaniu „Sto lat” oraz wystąpieniu sołtysa Lewniowej Henryka Niedziochy i dyrektora szkoły Zbigniewa Stanuszka mamy z Rady Rodziców ugościły szanownych Seniorów obiadem i słodkościami.

W tym roku na uroczystość szkolną nie mogła przybyć nasza najstarsza Babcia, ponad stuletnia pani Chochlińska. Społeczność szkolna pamięta o Niej, dlatego dzień wcześniej, 21 stycznia delegacja uczniów odwiedziła Ją w domu, składając najserdeczniejsze życzenia i symboliczny bukiecik kwiatów.

Tekst i zdjęcia: członkowie szkolnego koła dziennikarskiego