W rocznicę śmierci Patrona

18 stycznia, w piątą rocznicę śmierci naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego zebraliśmy się wszyscy w kąciku poświęconym Jego pamięci. Tutaj uczniowie klasy VI przypomnieli nam w krótkim montażu najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości księdza Jana oraz złożyli w imieniu całej społeczności szkolnej kwiaty pod Jego popiersiem.

Druga część uroczystego apelu odbyła się w świetlicy szkolnej, gdzie na scenę wkroczyli recytatorzy z klasy I, II i III.

Grupy uczniów z każdej z tych klas zaprezentowały zestaw wybranych wierszy księdza Twardowskiego. Widzowie z uwagą wsłuchiwali się w pogodną, zabawną a jednocześnie mądrą treść utworów starannie dobranych i przygotowanych pod kierunkiem pań wychowawczyń z klas młodszych.

Opracowali członkowie szkolnego koła dziennikarskiego.