III Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

7 stycznia 2010 r.  reprezentanci wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Gminy Gnojnik zawitali do naszej placówki, by uczestniczyć w III Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. W tym roku przegląd odbywał się pod hasłem: „Maleńkiemu Jezusowi Śpiewajmy”. Przybyłe dzieci, ich wychowawców, opiekunów i rodziców oraz zaproszonych gości powitał w świetlicy szkolnej dyrektor Pan Zbigniew Stanuszek. Śpiewaniu Maleńkiemu Jezusowi towarzyszyła iście festiwalowa atmosfera: wspólne kołysanie i klaskanie w rytm nastrojowych pastorałek i oczywiście głośny śpiew solistów, któremu chętnie wtórowały wszystkie przedszkolaki.

Świąteczne prezentacje piosenek przedstawiały dzieci z kolejnych przedszkoli:

• Publiczne Przedszkole w Biesiadkach , którego reprezentantami byli:

Julita Rzeszowska, Wiktor Gnyla oraz Katarzyna Pasek

• Publiczne Przedszkole w Gnojniku, które reprezentowali:

Krzysztof Święch, Monika Krakowska, Anna Wiśniowska

• Publiczne Przedszkole w Gosprzydowej reprezentowali:

Martyna Gajec oraz Sebastian Tekiela

• Publiczne Przedszkole w Uszwi, którego reprezentantami byli:

Wiktoria Legutko, Julita Cięciwa, Sandra Zelek

• Jako ostatni wystapili gospodarze uroczystości , czyli dzieci z Publicznego Przedszkola

w Lewniowej, a byli to: Kamila Adamik, Michał Gnela i Magdalena Wąs.

Dla większości przedszkolaczków był to pierwszy występ na wielkiej scenie, z mikrofonami i przed licznie zgromadzoną publicznością. Mimo to nasze małe gwiazdy  wykazały się nie lada zdolnościami wokalnymi, i estradowymi. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem tychże wykonań.

III Przegląd Piosenki Przedszkolnej zakończył się wręczeniem wszystkim śpiewakom dyplomów i nagród za piękne wykonania i dostarczone nam emocje sceniczne.

Na zakończenie dyrektor podziękował uczestnikom za wspaniałe prezentacje i dobrą zabawę, rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów dla swoich pociech, publiczności za miłą atmosferę, nauczycielom  za przygotowanie dzieci do występu oraz wszystkim tym,  którzy przyczynili się do organizacji tegoż festiwalu.

Gminna impreza z przedszkolakami w roli głównej dostarczyła dzieciom głębokich i bogatych przeżyć artystycznych, a nauczycielom satysfakcji z efektów swojej pracy.

Przegląd piosenki przedszkolnej stał się już stałym elementem kalendarza imprez gminnych.

Niewątpliwie impreza ta przyczynia się do rozwijania zainteresowań oraz eksponowania umiejętności wokalno - tanecznych u dzieci. Pełni też ważną rolę w promowaniu młodych talentów…