1.06.2009 r. Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca, mimo nieco kapryśnej pogody, wszystkie grzeczne dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lewniowej obchodziły swoje święto.

Najpierw uczestniczyły w prezentacji twórczości własnej kolegów i koleżanek z klas I – III pod hasłem „Świat wierszy najpierwszych”, przygotowanej pod kierunkiem pani Ludmiły Cieśli. Dwadzieścioro dziewięcioro uczniów recytowało ułożone przez siebie wiersze, które zostały zainspirowane poezją i biografią księdza Jana Twardowskiego. Prezentowane utwory wydrukowano w okazjonalnym zbiorku przekazanym do biblioteki szkolnej. Małych twórców widownia nagrodziła gorącymi brawami. Otrzymali oni także upominki rzeczowe, a ponadto na wszystkie dzieci czekała jeszcze słodka niespodzianka – pączki i napoje.

W dalszej części utalentowani wokalnie przedstawiciele klas młodszych wraz z towarzysząca publicznością świetnie się bawili przy karaoke, a następnie drużyny z klas IV – VI popisywały się swoją wszechstronną wiedzą z różnych dziedzin w konkursie „Wiem wszystko”. W obu konkurencjach również były nagrody w postaci słodyczy.

Ten jedyny w roku, ulubiony przez małe i duże dzieci dzień zakończyliśmy smażeniem kiełbasek przy ognisku na zewnątrz budynku szkolnego.

Obchodom Dnia Dziecka w naszej szkole patronował Samorząd Uczniowski, a upominki i słodycze dofinansowane zostały z funduszy europejskich.

Opracowała M. Toboła