Patron naszym wzorem od dziesięciu lat

    Pierwszego czerwca każdego roku społeczność szkolna świętowała dzień patrona naszej szkoły - ks. Jana Twardowskiego, a także uwielbiany przez nas wszystkich Dzień Dziecka. W tym roku przypadła 10. rocznica nadania szkole imienia, co miało uczynić ten dzień szczególnie ważnym. Niestety z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy spędzić go w swoich domach z bliskimi. Nie odbyła się uroczysta akademia, podczas której miały zostać zaprezentowane prace uczniów, którzy zwyciężyli w konkursie na prezentację o patronie szkoły.

   Nadanie szkole imienia było bardzo ważnym wydarzeniem w jej historii. Otrzymaliśmy patrona, który jest dla uczniów kimś bliskim, zrozumiałym, kimś, z kim mogą się utożsamiać. W swojej twórczości pokazuje ważne wartości oraz zachowania godne naśladowania.

Czekanie - Jan Twardowski

Czekanie
Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem
o swym panu myśli
i rwie się do niego
na dwóch łapach czeka
pan dla niego podwórzem łąką lasem domem
oczami za nim biegnie
i tęskni ogonem
pocałuj go w łapę
bo uczy jak na Boga czekać

    Wielu z nas czeka z utęsknieniem na ten moment, kiedy ponownie spotkamy się w szkole i będziemy mogli wspólnie świętować tak ważne uroczystości jak ta.
                                                                                      Opracowała uczennica kl. VIII:  Magdalena Gagatek