Rodzinne świętowanie – Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka

„My rodzinę dobra mamy, zawsze razem się trzymamy
 i choć czasem czas nas goni, my jak place jednej dłoni:
mama, tata, siostra, brat i ja – to mój cały świat…”

     W tym roku świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka przybrało zupełnie inny charakter. Nie mogliśmy wspólnie spotkać się na tradycyjnych uroczystościach i imprezach, jednak dzieci nie zapomniały o swoich Rodzicach
i wzajemnie. Świętowanie odbywało się w rodzinnym gronie.
     Starszaki przygotowywały się do Dnia Matki i Dnia Ojca poprzez naukę wiersza, piosenek oraz wykonały piękne laurki, które wręczyły swoim Rodzicom, składając im rymowane życzenia i mnóstwo całusów.  Co odważniejsi zaśpiewali też piosenki dla swojej kochanej Mamusi  i kochanego Tatusia. Własnoręcznie wykonane laurki, zebrane w  ogrodzie  lub  na  łące  kwiaty  sprawiły  Rodzicom  mnóstwo  radości  i  z  pewnością  wycisnęły  u  niejednej Mamy i niejednego Taty łzę wzruszenia.

    Również Rodzice nie zapomnieli o sprawieniu swoim pociechom  niespodzianek z okazji Dnia Dziecka. Były więc rodzinne spacery, wycieczki, wyprawy na lody, wymarzone prezenty, a przede wszystkim to, co najcenniejsze -  wspólnie spędzony czas.
    W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka Starszaki poznawały kulturę innych krajów, uczyły się dostrzegania i szanowania odmienności  dzieci z różnych stron świata. Wykonały prace plastyczne – „Dzieci całego świata”.

                                                Opr:  Anna Stanuszek