Gminne zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce

    W gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce, które odbyły się 27 i 28 lutego na sali gimnastycznej w Biesiadkach nasze drużyny chłopców i dziewcząt zostały mistrzami gminy i tym samym zdobyły awans na zawody powiatowe. Zawody powiatowe miały miejsce na hali w Czchowie. Chłopcy w składzie: Szymon Wąs, Łukasz Gawęcki, Kacper Gagatek, Kacper Adamik, Patryk Ząbkowski, Jakub Zelek i Radosław Klęk grali 5 marca i po ciężkich bojach zajęli 5 miejsce w powiecie. Dziewczęta grały dzień później i również ciężko walczyły, ale z dużo lepszym skutkiem. Dzięki dużemu samozaparciu w meczu grupowym z drużyną z Czchowa, po pierwszym wygranym dość łatwo secie,  w secie drugim przegrywanym 2:19 wzięły się do roboty i ostatecznie wygrały tego seta 25:22. W trzecim decydującym secie było już trochę łatwiej, bo dziewczyny z Czchowa podłamane wspaniałą postawą naszych dziewczyn już tak nie walczyły, choć z początku seta też wydawało się, że będzie trudno. Ale ponownie nasze dziewczęta wzięły się w garść i trzeciego seta ostatecznie też wygrały. Radości nie było końca. Tę walkę jedna z dziewcząt - Natalia Pławecka przypłaciła nawet kontuzją palców i w meczach o miejsce na pudle  większość czasu spędziła na ławce rezerwowych.  Drugi mecz grupowy z drużyną z Iwkowej poszedł dużo łatwiej i wygraliśmy pewnie 2:0. Oba wygrane mecze dały nam zwycięstwo w grupie i awans do najlepszej czwórki. Mecz półfinałowy również wygraliśmy, dzięki czemu można było próbować powalczyć o złoto Niestety, finałowy przeciwnik - drużyna dziewcząt z Brzeska, okazała się przeciwnikiem zbyt trudnym do pokonania dla naszych dziewczyn. Ostatecznie nasze dziewczęta przegrały i zajęły drugie miejsce w powiecie, co i tak jest dużym osiągnięciem, bo pokonanie drużyny z Brzeska, w której większość to zawodniczki klubu siatkarskiego - Gryf Brzesko było praktycznie niemożliwe. Różnica poziomów i umiejętności była zbyt duża, by samą ambicją i walką zrównoważyć tę przewagę. Nasza srebrna drużyna to: Natalia Pławecka, Wiktoria Serafin, Wiktoria Dominik, Martyna Kurzydło, Żaneta Hołyst, Karolina Lis, Magdalena Cecuga i Magdalena Gagatek. Gratulacje dla pięknej postawy :)
                                                                                                                   Opracował: Mirosław Król