„Zmisiowane” rymowanki czyli kolejny Gość czyta dzieciom

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza, w czwartkowe przedpołudnie 5 marca nasze  przedszkole odwiedziła pani Bogumiła Sacha, autorka wierszy, rymowanek, babcia jednego z naszych wychowanków, na co dzień pracująca jako instruktor świetlicy wiejskiej w Lewniowej.
   Pani Bogusia ma romantyczną duszę, jest autorką wydanego w 2016 roku albumu o Lewniowej Ocalić od zapomnienia, w którym obok licznych fotografii związanych z naszą miejscowością, znaleźć można jej poetyckie pełne liryzmu i zadumy utwory.
   Nasz Gość szybko nawiązała z dziećmi  kontakt, zachęcając jedo kończenia wymyślonych przez siebie rymowanek, a następnie przeczytała humorystyczne  opowiadanie z bogato ilustrowanej książeczki pt. „Krowa na huśtawce”. Niezwykła historia bohaterki Mamy Mu uświadomiła wszystkim słuchaczom, iż warto walczyć o swoje marzenia.
   Pani Bogusia zdołała zainteresować i skupić na dłużej uwagę najmłodszych, dzięki osobistemu urokowi, wrodzonym zdolnościom aktorskim i zamiłowaniu do czytania. Jak  nam zdradziła – od najmłodszych lat marzyła, by zostać aktorką, a skończyło się na pisaniu… Z jaką lekkością i pasją  Pani Bogusia tworzy rymy świadczy ten oto wiersz spisany naprędce na potrzeby spotkania z przedszkolakami:

Nie chce puścić Krzyś mamusi
Gdy w przedszkolu zostać musi
Mocno trzyma się sukienki
Nie chce podać pani ręki
Głośno krzyczy, płacze, tupie,
Mówi, że przedszkole głupie
Mama ręce załamuje
Uspokoić go próbuje
Na nic wszystko, próżne słowa
Krzyś za mamę wciąż się chowa
Teraz pani w  akcję wkracza…
- Chodź, na mamę czeka praca
Zobacz, ile tutaj dzieci
Czas szybciutko tobie zleci
Popatrz jak się bawi Ania
Skacze fika niczym łania
Świat w przedszkolu jest ciekawy
Poznasz nowe gry, zabawy
Więc popatrzył Krzyś na panią
Z niepewnością spojrzał na nią
Wszedł do sali, czoło marszczy
A tam Jaś pudełko taszczy
Wielkie , bardzo kolorowe
W nim autka, wszystkie nowe!
Krzyś autko w ręce trzyma
I zabawa się zaczyna
Tak mijały dni, tygodnie
Krzyś zaczął się czuć swobodnie
Sport, muzyka i zabawy, Nie czuł wcale już obawy
Że samotny tu zostanie
Bo miał przecież miłe panie
I pokochał Krzyś dźwięk dzwonka
Zachwyciła go Iwonka
Jasiu, Ania i Patrysia
Gdy nauczy się wszystkiego
Powiem młodszym swym kolegom
Jak w przedszkolu jest wspaniale
Bo tu nudno nie jest wcale

    Na zakończenie autorka zachęciła dzieci do czytania książek, które nie tylko bawią, ale też uczą.Przedszkolaki podziękowały Gościowi za przybycie i wzięcie udziału w naszej „zmisiowanej akcji” wręczając pamiątkowy dyplom.
                                                                                                                 Opracowała: A. Stanuszek