Wizyta w Powiatowym Centrum Edukacyjnym

     Już wkrótce przed ósmoklasistami pierwsza dorosła decyzja – wybór dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Ponieważ jest to trudne zadanie, aby nieco je ułatwić, uczniowie z naszej szkoły udali się do Powiatowego Centrum Edukacji, gdzie odbyła się kolejna edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych. Tak jak w ubiegłych latach, ósmoklasiści mogli zdobyć informacje o placówkach edukacyjnych powiatu brzeskiego, porozmawiać z ich  przedstawicielami - uczniami i nauczycielami, poznać ofertę edukacyjną czy osiągnięcia. Uczniowie skorzystali również z zaproszenia przedstawicieli Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte i pod opieką dwóch uczennic tej szkoły przyjrzeli się salom lekcyjnym oraz pracowniom, w których odbywają się praktyki. Jednak największe wrażenie, zwłaszcza na chłopcach, zrobiła hala sportowa i profesjonalna siłowania. Ósmoklasiści pytani o sens organizowania tego typu wyjazdów jednogłośnie stwierdzili, że dzięki targom lepiej zorientowali się w ofercie edukacyjnej, a wielu zawarło nowe znajomości, dzięki czemu 1 września nowa szkoła nie będzie taka straszna.
                                                                                      Oprac. E. Matus