KORONAWIRUS

Szanowni Państwo,

Zgodnie z oficjalna decyzją MEN w dniach od 12 – 25 marca 2020r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze  w szkole
i w przedszkolu są zawieszone z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa.

Prosimy Państwa o regularne sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym, na stronie internetowej szkoły oraz  śledzenia na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Porady dla rodziców

  • Rodzice powinni zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • Rodzicom przysługują zasiłki: jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • Rząd prosi o przekazanie osobom, które będą opiekować się dzieckiem, podstawowych informacji dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Apeluje się o rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy

Porady dla uczniów

Uczniom przypomina się przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa w domu, przestrzeganiu zasad higieny i czystości pomieszczeń. Zaleca się unikanie dużych skupisk ludzi, czyli kin, centrów handlowych, komunikacji publicznej.

Należy także  wykorzystać   przymusową przerwę  na nadrabianie ewentualnych zaległości, rozwijanie kompetencji, po prostu na naukę w domu. "Przeczytaj ulubioną książkę, skorzystaj z darmowej platformy e-podręczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez twojego nauczyciela".

 

KORONAWIRUS -> czytaj więcej...

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego -> czytaj więcej...