Artystyczne zamiłowania naszych uczniów

W naszej szkole od wielu lat istnieje i działa chór szkolny, który wspomaga uczniów w rozwijaniu umiejętności wokalnych i zainteresowań muzycznych. Należący do niego uczniowie mają możliwość poznania bogatego repertuaru pieśni i piosenek. Kształtują i doskonalą nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również uczą się odpowiedzialności za poziom artystyczny występów, współpracy w zespole. Dla wielu chórzystów jest to sposób na pokonanie swojej nieśmiałości, tremy, wzmocnienia poczucia własnej wartości i nabycia trudnej,  ale jakże potrzebnej umiejętności autoprezentacji.
   Chór ubogaca swoimi występami  akademie i uroczystości szkolne, imprezy biblioteczne, a w minionych latach także  imprezy  środowiskowe.  Ponadto  chętni  uczniowie  biorą  co  roku  udział w gminnych przeglądach wokalnych w Biesiadkach i Gnojniku.
   W  tym  roku  szkolnym  trzy  uczennice  reprezentowały  naszą szkołę w  Gminnym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Biesiadkach. Przegląd ten  odbył się 25 października 2019 r., a jego hasło przewodnie brzmiało “Na pielgrzymim szlaku”. Dziewczęta: Daria Gawęcka z klasy V, Oliwia Wiśniewska z klasy VI oraz Amelia Dzięgiel z klasy VIII zaprezentowały utwory o tematyce pielgrzymkowej i misyjnej.
W  kolejnym  przeglądzie  szkołę  reprezentowało  6  chórzystek.  Był  to  Gminny  Przegląd  Kolęd  i  Pastorałek      w Gnojniku, który odbył się on 24 stycznia 2020 r. Dziewczęta: Magdalena Cieśla, Wiktoria Daniec, Wiktoria Kupiec, Kamila Musiał, Weronika Serafin, Oliwia Wiśniewska wykonały dwie pastorałki: Gore gwiazda Jezusowi
i Emmanuel.
  Nasze uczestniczki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, ale także doskonałą sposobność, by poznać rówieśników z innych szkół, dla których śpiew jest pasją. Ponadto wspólne śpiewanie utwierdziło je w przekonaniu, że muzyka jednoczy ludzi.
   Mam nadzieję, że dziewczęta będą nadal rozwijać swoje umiejętności wokalne, a te z młodszych roczników jeszcze nie jeden raz będą reprezentować szkołę w konkursach i przeglądach artystycznych.
                                                                            Opr. Marta Adamczyk