Mikołaj odwiedza dzieci

„Ho, ho, ho…. wszystkie dzieci znam,
Ho, ho, ho… każdemu coś dam”

Słowami tej właśnie piosenki wszystkie przedszkolaki witały miłego Staruszka, który jak co roku  dnia 6 grudnia wędruje wioskami, miastami z wielkim workiem pełnym prezentów, by obdarować każde grzeczne dziecko i nie tylko…o grzecznych dorosłych też zawsze pamięta.
      I tym razem św. Mikołaj nie zawiódł dzieci, które  wraz ze swoimi Paniami i Rodzicami cierpliwie oczekiwały na jego przybycie w sali bibliotecznej.  Coraz głośniejsze nawoływania „Mikołaju, przyjdź prosimy…” zostały wreszcie wysłuchane i nasz przemiły Gość dostojnie wkroczył w asyście Pana Dyrektora.
     Kiedy już wszyscy zostali obdarowani, dzieci  zapewniły Mikołaja o swojej pamięci i codziennej modlitwie, wręczając mu skromny upominek od wszystkich przedszkolaków.
        Składamy serdeczne podziękowania dobremu Mikołajowi, który co roku podejmuje ten wdzięczny trud
i zawsze na czas przybywa do naszego przedszkola.

Opracowała: A. Stanuszek